VI Niedziela Wielkanocy- Ogłoszenia

1. Dzisiaj puszka dla Ks. Pawła.
  2. Dzieci z klas III przeżywają Biały Tydzień.
  3. W poniedziałek święto Św. Filipa i Jakuba, Apostołów.
  4. Od poniedziałku o 1800 procesje i modlitwy o urodzaje, a następnie Msza św.
  5. W środę uroczystość św. Stanisława, bpa i męczennika, głównego patrona Polski i naszej diecezji. Tygodniowy odpust w Szczepanowie. Szczegóły na plakacie. Od 1730 różaniec papieski.
  6. W piątek adoracja od 1700
  7. Przyszła niedziela budowlana. Po Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych.
  8. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.
  9. Spotkania: w środę o 1700 ministranci i aspiranci, we czwartek po Mszy św. zapraszamy chłopców, którzy chcą zostać ministrantami.
  10. Orkiestra Dęta OSP w Mogilnie zaprasza dzisiaj na godz. 1800 na wspólną majówkę przy kaplicy w Koniuszowej.
  11. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” tym, którzy ostatnio złożyli ofiary na kościół: Z Posadowej: Waleria Ruchała, Franciszka Jeleń, Czesław Siedlarz, Maria Gągola. Z Mogilna: Pewna rodzina, Dorota i Marcin Jarząb, Józefa i Julian Zwolenik. Z Koniuszowej: Maria Sierotowicz, Maria Kożuch, Wiesława i Henryk Siedlarz, Renata i Paweł Sobczyk.
  12. Dziękujemy dzieciom z kl. III i młodzieży z kl. VIII i ich rodzicom za ofiary na częściowe pokrycie kosztów zakupu tablicy multimedialnej.
  13. W tym tygodniu złożyli ofiarę zamiast pracy: Jacek Pach, Dariusz Damasiewicz, Szymon Szlag, Sławomir Przybyło, Mieczysław Fornagiel, Jerzy Ruchała, Henryk Oleksy, Józef Ogorzałek, Wojciech Ogorzałek, Henryk Zwolenik, Eugeniusz Filipowicz, Jan Kita, Grzegorz Kuźnik, Marcin Jarosz, Marcin Jarząb, Marek Jarząb, Janina Orlecka, Michał Nazimek. Serdecznie Wam dziękujemy.
  14. Na ten tydzień do pracy jest proszony:
Poniedziałek: Adam Ruchała, Wioletta Ruchała, Paweł Ruchała, Bogdan Skowron, Damian Nędza i Stanisław Kubisz.
Wtorek: Stanisław Bugara, Rafał Filip, Paweł Sapalski, Jacek Popiela, Konrad Skowron i Józef Zwolenik.
Środa: Mirosław Rola, Jadwiga Ogorzałek Stanisław Stachura, Józef Orlecki, Jakub Filip i Elżbieta Obrzut.
Czwartek: Franciszek Filip, Czesław Orlecki, Andrzej Konicki, Michał Gajdos. Posadowa Podlas: Damian Przychocki i Grażyna Filip.
Piątek: Marian Kociołek, Józef Kociołek, Tadeusz Sułowicz, Jan Chruściel, Józef Filip i Antoni Jędrusik.
  1. W przyszły poniedziałek 13 maja w rocznice objawień fatimskich, zakończymy rekolekcje „Droga Maryi”. Na ich zakończenie osoby uczestniczące w nich dokonają aktu oddania siebie Jezusowi Chrystusowi przez ręce Maryi. Zachęcamy, aby tym aktem oddania objąć również inne osoby np. z naszych rodzin i ich również zapraszamy do uczestnictwa. Zewnętrznym znakiem tego oddania będzie podpisanie i wspólne przeczytani tego akta, oraz złożenie przy ołtarzu róży dla Matki Bożej. Treść aktu można zabrać od Pana Kościelnego.
  2. Pod chórem jest lista rodzin, które ofiary na sprzątanie kościoła od 1 stycznia do 3 maja.