Grupa Apostolska

PO CO JESTEŚMY?

Tak już jest, że ludzie potrzebują siebie nawzajem, żeby móc się rozwijać i pełniej żyć, ale nade wszystko wszyscy odczuwają głęboką potrzebę obecności przy Panu Bogu. Te wszystkie elementy możemy odkrywać w naszej wspólnocie, nawiązując więzi z Bogiem i drugim człowiekiem. Przynależność do Grupy Młodzieżowej pomaga nam pokonywać egoizm. Wspólne działanie uczy pracy zespołowej, kształci umiejętność komunikowania się i współpracy, umożliwia wzajemne uczenie się od siebie. Jednocześnie kierujemy się mottem Jana Pawła II „Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od Was nie wymagali”.

jarmark_sdm-23

CO ROBIMY?

Jesteśmy młodymi ludźmi, którzy spotykają się, aby wzajemnie się ubogacać, dzielić swoim życiem, modlić się za siebie, wzajemnie sobie pomagać, omawiać różne tematy, a przede wszystkim coraz lepiej poznawać Pana Boga. Chcemy twórczo i aktywnie wykorzystać swoją młodość. W naszej grupie mile widziany jest KAŻDY młody człowiek, który pragnie odkrywać siebie, swoje talenty, swoje powołanie, który chce całym swoim życiem służyć Bogu i Kościołowi.

Grupa Młodzieżowa oprócz cotygodniowych spotkań organizuje pierwszopiątkowe adoracje, czuwania modlitewne, drogi krzyżowe. Staramy się aktywnie włączać w życie parafii.  Nie brakuje też wspólnego oglądania filmów. Jest także czas na wspólne wyjście do kina czy inne wyjazdy. Jednym z największych wydarzeń a zarazem głębokim, duchowym przeżyciem był dla nas udział w Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie. A teraz... ? Teraz czas na Panamę! :-)

CHCEMY BYĆ NA CZASIE!

Papież Franciszek podczas Światowych dni młodzieży w Krakowie powiedział: „Współczesny świat nie potrzebuje młodych «kanapowych» , ale młodych ludzi w butach, najlepiej w butach wyczynowych. Świat, który akceptuje tylko na boisku graczy czołowych, nie ma tam miejsca dla rezerwowych. Dzisiejszy świat chce od młodych , aby byli aktywnymi bohaterami historii”. Jako młodzież nie chcemy więc „przespać swojego życia”. Wręcz przeciwnie: chcemy być wiernymi świadkami Chrystusa, nie cofając się nigdy przed przeszkodami, które piętrzą się na ścieżkach naszego życia.

droga_krzyzowa_04_03-09

TAK WIĘC...

Jeśli pragniesz doświadczyć żywego spotkania z Bogiem we wspólnocie oraz Jego działania w codziennym życiu; jeśli pragniesz się zatrzymać, wyciszyć i usłyszeć Jego głos, to zapraszamy Cię młody przyjacielu do Grupy Młodzieżowej przy naszej parafii. Jesteśmy otwarci na nowe znajomości! Spotykamy się w każdą sobotę,  rozpoczynając nasze spotkanie Mszą Świętą wieczorną.

Pamiętaj: Bóg liczy na Twój młodzieńczy zapał!

oprac. E. Gnylewicz