V Niedziela Wielkanocy- Ogłoszenia

1. W poniedziałek będziemy obchodzić Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II wojny światowej.
  2. W środę od 1730 różaniec papieski. Rozpoczniemy nabożeństwa majowe.
  3. W piątek Uroczystość NMP Królowej Polski, głównej patronki Polski. Msze św. o 700, 900, 1100 i 1500. Tego dnia będziemy również wspominać rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Zachęcamy do uczestnictwa w Mszach św., choć nie jest to święto obowiązujące pod grzechem.
  4. Z racji I piątku po Mszach św. nabożeństwo wynagradzające Sercu Pana Jezusa.
  5. W sobotę przypada wspomnienie św. Floriana patrona strażaków, z racji I Komunii św. wszystkie druhny i druhów zapraszamy na Msze św. w piątek na godz. 1100.
  6. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca z tradycyjnymi nabożeństwami.
  7. Wyjazd do chorych wyjątkowo w środę od 1330.
  8. W sobotę o 1030 dzieci z kl. III będą przeżywały Uroczystość I Komunii św. Otoczmy je naszą modlitwą. Od 17 00 nabożeństwo Najświętszej Maryi Panny.
  9. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o 1100 pierwsza rocznica I Komunii św. Przed kościołem puszka dla ks. Pawła.
  10. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Dla dzieci jest nowy Mały Gość Niedzielny.
  11. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” tym, którzy ostatnio złożyli ofiary na kościół: Z Mogilna: Jadwiga i Andrzej Obrzut, Kamila i Marcin Mikulscy, Maria i Jan Jarosz, Barbara i Dariusz Damasiewicz, Alicja i Edward Ruchała, Teresa i Jan Damasiewicz, Aneta i Mariusz Ogorzałek. Z Koniuszowej: Anna Padula.  Dziękujemy Agnieszce i Łukaszowi Biskupom za ufundowanie bramy garażowej na starą plebanię.
  12. W tym tygodniu złożyli ofiarę zamiast pracy: Piotr Filip Mogilno 180, Krzysztof Janek, Stanisław Bugara, Cezary Skowron, Michał Gajdosz, Marcin Gajdosz, Paweł Pach, Jan Jarosz, Marcin Jarosz, Marian Gadzina, Krzysztof Zwolenik, Jan Janusz, Jerzy Skowron, Piotr Ogorzałek, Robert Pach, Piotr Pach, Dariusz Jeliński, Piotr Jeliński, Łukasz Filip, Jan Damasiewicz, Jan Damasiewicz, Marian Mikulski, Piotr Przychocki i Wiktoria Gniadecka. Serdecznie Wam dziękujemy.
  13. Na ten tydzień do pracy jest proszony:
Poniedziałek: Jan Kita, Jerzy Sikora, Grzegorz Kuźnik, Andrzej Filipowicz, Marcin Jarosz i Marcin Jarząb.
Wtorek: Marek Jarząb, Janina Orlecka, Andrzej Fornagiel, Jerzy Świetlik, Ryszard Branka i Marcin Siedlarz.
Czwartek: Jacek Jarosz, Michał Nazimek, Marian Piksa, Mateusz Filipowicz, Maria Fyda i Zbigniew Fyda.
  1. W miesiącu maju poza parafią będą odprawiane msze św. gregoriańskie za: + Jana Rolę – 2, + Ryszarda Olesia - 6.
  2. Jutro po Mszy św. adoracja w ramach rekolekcji „Droga Maryi”.