Uroczystość Trójcy Przenajświętszej-Ogłoszenia

1.Dzisiaj w szczególny sposób uwielbiamy Jedynego Boga w Trzech Osobach.

2.W poniedziałek wspomnienie św. Brata Alberta. W tym dniu przypada dzień adoracji Najświętszego Sakramentu w intencji całej diecezji. Rozpoczniemy ją po Mszy św. rannej, a zakończymy przed wieczorną, z przerwą na pogrzeb. Zechciejmy przynajmniej na chwilę w ciągu dnia przyjść na adorację.

3.W środę Msze św. z okazji zakończenia roku szkolnego: w Posadowej o 900, w Mogilnie o 1000, w Koniuszowej o 815. O 1730 różaniec papieski.

4.W czwartek Uroczystość Najśw. Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało. Msze św. o godz. 700, 900 i 1030, z procesja do czterech ołtarzy i o 1600 z procesją. W oktawie procesja rano i wieczorem. W niedzielę o 1100 i 1600. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatków i chłopców do dzwonienia. Dzieci I komunijne w swoich strojach. Zapraszamy strażaków do asysty i osoby do feretronów. Sładka w tym dniu przeznaczona jest na hospicja i inne cele charytatywne. Prosimy o przygotowanie ołtarzy: I – przy kościele (Róża Urszuli Konickiej), II – u Pana Andrzeja Mogilskiego (Róża Marii Damasiewicz), III – u Pani Zofii Klimontowsiej (Róża Zofii Klimontowskiej), IV – Tadeusza Zwolenika. (Róże młodzieżowe). Prosimy również o pomoc rodziny, u których będą ołtarze. Prosimy strażaków o kierowanie ruchem w czasie procesji i pilnowanie porządku na parkingu.

5.W piątek wspomnienie św. Alojzego Gonzagi. Od 1700 adoracja.

6.Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.

7.Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary na kościół: Z Posadowej: Walerii. Z Koniuszowej: Marii i Robertowi, Teresie i Janowi, Joannie i Mirosławowi, Lucynie, rodzinie Rolów. Z Mogilna: Anecie i Robertowi, Barbarze i Dariuszowi, Józefie, Krystynie i Bernardowi. Pewnej rodzinie.

8.W tym tygodniu przy kościele pracowali, lub złożyli ofiarę: Józef, Dariusz, Robert, Jerzy, Józef, Jan, Zuzanna, Edward, Wiesław, Zbigniew, Kazimierz, Jan, Mieczysław, Andrzej, Józef, Bogdan, Tobiasz, Edward, Paweł, Kazimierz, Eugeniusz, Maria, Paweł, Jerzy, Dariusz i Władysław. Składamy im serdeczne Bóg zapłać.

9.Na ten tydzień zapraszamy:

Poniedziałek: Wojciecha, Ryszarda, Stanisława, Augustyna, Cezarego i Michała  .

Wtorek: Marcina, Grzegorza, Dariusza, Henryka, Bogdana i Roberta.

Środa: Radosława, Rafała, Jerzego, Stanisława, Stanisława i Jana.

Piątek: Michalinę, Krzysztofa, Janusza, Jana, Marcina i Józefa.

10.Spotkania: we wtorek po Mszy św. próba asysty – obecność obowiązkowa.

11.Do 20 czerwca zapisy na wyjazd do Dębowca. Zgody na wyjazd od odebrania w zakrystii.

12.Wyjazd do Rzeszowa na koncert 20 czerwca o godz. 1600.

13.Od przyszłej niedzieli z racji wakacji nie będzie Mszy św. w Koniuszowej.

14.W przyszłą niedzielę w Librantowej odpust. Suma o 1100. proboszcz zaprasza. Również za tydzień w Nowym Sączu w parafii M.B. Niepokalanej od godz. 1500 festyn.

15.Policja zwraca się z apelem o zabezpieczenie psów, aby nie biegały po drogach. Za nie przestrzeganie tych przepisów grozi kara.

16.Jutro o 1300 wprowadzenie i o 1400 Msza św. pogrzebowa za + Zbigniewa Mirka z Koniuszowej.