XXIX Niedziela Zwykła-Ogłoszenia

1. W poniedziałek święto św. Łukasza Ewangelisty. Dzień Służby Zdrowia.

2. W wtorek na Msze św. wieczorną zapraszamy całą społeczność Szkoły Podstawowej z Mogilna z racji wspomnienia patrona bł. Księdza Jerzego Popiełuszki.

3. W środę wspomnienie św. Jana Kantego. Od 1630 różaniec papieski.

4. W piątek uroczystość św. Jana Pawła II, patrona Małopolski i Zakliczyna. Z racji uroczystości w Małopolsce nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych. Od 1600 adoracja.

5. Za tydzień rozpoczynamy w Kościele Tydzień Misyjny. Składka będzie przeznaczona na cele misyjne.

6. Zachęcamy do jak najliczniejszego uczestnictwa w nabożeństwach różańcowych.

7. Spotkania: w środę po Mszy św. lektorzy. W czwartek o 1600 Krąg Misyjny. Dzieci, które chcą się zapisać do Kręgu Misyjnego, aby lepiej poznawać misje i modlić się za nie, zapraszamy w czwartek na spotkanie, a w niedzielę na Mszy św. o godz. 1100 będzie przyjęcie do Kręgu Misyjnego. W piątek o 1615 schola, o 1930 młodzież. W sobotę o 930 DSM.

8. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.

9. Składamy serdeczne „Bóg zapłać”, tym, którzy ostatnio złożyli ofiary na kościół: Z Posadowej: Krystyna i Stanisław Szczygieł. Z Mogilna: Agata i Grzegorz Filipowicz, Iwona i Piotr Ogorzałek. Z Koniuszowej: Barbara i Jacek Kociołek, Bogumiła i Bogdan Młynarczyk. Pewna osoba.

10. W tym tygodniu pracowali, lub złożyli ofiarę zamiast pracy: Józef Rola, Marcin Szczygieł, Dariusz Ogorzałek, Piotr Ogorzałek, Eugeniusz Filipowicz, Andrzej Filipowicz, Janina Orlecka, Andrzej Fonagiel, Michał Nazimek, Zbigniew Fyda, Stanisław Bugara, Rafał Filipowicz, Piotr Sapalski, Jan Skowron, Stanisław Stachura, Stanisław Klimontowski, Jakub Filip, Elżbieta Obrzut, Franciszek Filip, Andrzej Konicki, Tadeusz Sułowicz, Jan Chruściel, Stanisław Jarecki, Stanisław Szczygieł i Adam Kożuch. Składamy Wam serdeczne „Bóg zapłać”.

11. Na ten tydzień do pracy jest zapraszamy:

Poniedziałek:

Tadeusz Sikoń, Małgorzata Stelmach, Stanisław Kazana, Maria Michalik, Stanisław Fyda i Kamil Gargula.

Wtorek:

Stefan Natanek, Antoni Czernecki, Krzysztof Michalik, Robert Woźniak, Jan Filip i Stanisław Czernecki.

Środa:

Marian Martuszewski, Władysław Filip, Józef Więcek, Zbigniew Więcek, Antoni Frączek i Józef Kwiczal.

Czwartek:

Piotr Szczygieł, Stanisław Kwiczal, Maria Filip, Andrzej Dara, Józef Orlecki i Jacek Filip.

Piątek:

Edward Zwolenik, Łukasz Szczygieł, Stanisław Kiełbasa. POSADOWA CENTRUM: Stanisław Śliwa, Wiesław Kubiak i Wojciech Gurbowicz.

12. Można składać w zakrystii kartki z wypominkami.

13. W niedzielę 24 i 31 października dziewczynki z DSM-u będą rozprowadzać znicze. Pozyskane środki będą przeznaczone na zakup pelerynek.

14. W piątek po różańcu w Domu Kultury w Mogilnie odbędzie się spotkanie z s. Damianą kierującą Apostolatem MB Pielgrzymującej z Szensztatu w naszej Diecezji.

15. Społeczność szkolna z Koniuszowej zaprasza na piknik w dniu 23 października – w sobotę, przy szkole, w godzinach od 1100 do 1600. Na gości będą czekać liczne atrakcje.